Słownik wymowy

Propozycja napisania artykułu na temat prawidłowej wymowy różnych słówek dotyczących szeroko pojętej wiedzy informatycznej. Często słyszy się różne wersje czegoś lub wręcz spolszczanie kłujące w uszy.
Potrzebowałbym jakiejś osoby która pomogłaby mi (chyba że znalazłby się ktoś kto wziąłby całość na swoje barki) przy gromadzeniu bazy słownictwa oraz sprawdzanie ich wymowy.
Moja propozycja jest taka by zrobić coś w stylu:
słówko - wymowa, + ewentualnie link do google translate (lub czegoś innego takiego) z wymową (propozycja sirmacika) komentarz (w komentarzu mogłoby być proponowane tłumaczenie lub coś luźnego na temat danego słowa)
Na koniec wypisalibyśmy bibliografię.
Całość należałoby podzielić na jakieś sensowne części co by panował porządek i było w miarę przejrzyście.
No, największym problemem jest baza słów, podejrzewam że byłoby tego trochę tylko problem skąd to brać. Myślę że można byłoby umieszczać propozycje we wpisach lub podsyłać na jabber chyba że ktoś ma lepszy pomysł.
Co o tym sądzicie? I kto pomógłby w tym projekcie? Nie spotkałem nigdzie takiego słownika (chociaż niezbyt długo szukałem) więc bylibyśmy pierwsi :)
Tytuł też jest pod dyskusję.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial 3.0 License