Kde Traffic

KDE Traffic

* Konqueror nie pokazuje już tego samego obrazku w wygenerowanej galerii gdy pliki różnią się tylko rozszerzeniami
* Guidance w konfiguracji punktów montowania ma dodane etykiety.
* Naprawiono błąd w KSpell2, który pojawiał się przy próbie odczytu dużych plików hash dla nowego Ispella. Nowa wersja KSpell, która nazywa się teraz Sonnet, obsługuje już ponad 70 języków. Poprawiono również w znacznym stopniu wykrywanie języków, takich jak kmerski czy grupa afrykańskich języków.
* Usunięto błąd powodujący wystąpienie błędu krytycznego w KWin podczas przełączania okien. KWin obsługuje teraz "input windows" dla Composite pozwalając na współbieżność efektów i zdarzeń myszki.
* KNewStuff zapisuje teraz rozszerzenia plików gdy pobiera tapety
* KOrganiser zmienia wygląd dialogu drukowania (nowy widget zastępuje stary zawierający niepotrzebny wybór dnia)

calprintmonthconfig_base-thumb.png

* Kontact powinien teraz prawidłowo reagować na skrót klawiszowy "Ctrl+N" w widoku agendy.
* KDEPIM obsługuje kolejki zadań dla SendMaila oraz naprawiono w nim wysyłanie poczty przez SMTP. Poprawiono przechowywanie haseł - teraz gdy KWallet nie jest włączony to hasła są zapisywane w pliku konfiguracyjnym, lecz gdy zostaje on włączony to hasła są do niego przenoszone. Zaimplementowano usuwanie zadań.
* Rozpoczęto testowanie funkcji matematycznych ABS, CEIL iCEILING w KSpread. Dodano funkcje EUROCONVERT, która pozwala KSpread być bardziej kompatybilnym z Excelem.
* Krita wspiera wyszukiwanie rekursywne dla profili kolorów ICC
* Usunięto możliwość dodawania współbieżnych zadań dla tego samego zasobu w KPlato.
* Dodano wsparcie dla gradientów w rysowanych kształtach dla KOffice2.
* KSquare dodano wyższy poziom sztucznej inteligencji (hard AI)
* KLines pozwala znów na używanie klawiatury do poruszania się w grze
* Zaimplementowano nowy algorytm przechodzenia po czasie na następną stronę w trybie prezentacji. Okular odczytuje teraz informacje o czasie potrzebnym na przeczytanie dokumentu z plików PDF.
* GwenView drukuje tylko ostatni zaznaczony obrazek gry jest ich zaznaczonych kilka
* KiPi Plugins, a konkretnie protokół wykorzystywany przez Gallery ma teraz zaimplementowane funkcje dotyczące bezpieczeństwa komunikacji. Nowa propozycja okna powitalnego dla nadchodzącego digiKam 0.9.1digikam.

digikam-splash.png

Także ShowFoto będzie miało zmienione okno powitalne w nowej wersji

showfoto-splash-thumb.png

* W tym tygodniu duże zmiany w kodzie Konsole. Nowy tryb wyświetlania okien, łączący wszystkie okna Konsole w 1 okno. Konsole potrafi teraz podzielić widok okna wertykalnie. Udało się również naprawić kilka błędów powodujących nieplanowane zamykanie się aplikacji. Dodano funkcje podświetlania adresów URL po najechaniu na nie myszką lub kliknięciu. Pracę postępują również nad nowym interfejsem - stopniowo uzupełniane są funkcje menu z starego frontendu, dołączono tryb oddzielenia zakładki jako nowego okna, wprowadzono pasek postępującego wyszukiwania (znanego m.in. z Firefoksa), wprowadzono managera sesji pozwalającego z poziomu menu utworzyć nową sesję.
* Amarok posiada możliwość teraz randomizacji inteligentnych list odtwarzania wg wag. Amarok potrafi teraz również po zakończeniu odgrywania utworu w strumieniu przejść do nowej ścieżki, jeśli została ona dodana w trakcie odtwarzania strumienia. Wyłączono przejście crossfade dla silnika xine gdy odgrywane są nielokalne ścieżki. Oddzielono opcje dotyczące przenikania w sekcji odgrywania Dialog ustawień pamiętana ostatnią otwartą zakładkę. Dodano wsparcie dla plików *.cue gdy znajdują się w tym samym katalogu co pliki audio lecz mają inną nazwę. Amarok pozwala teraz na "zatrzymywanie po aktualnej ścieżce" gdy dana ścieżka jest odtwarzana jeśli nawet ścieżki nie ma na liście odtwarzania. Inteligentna lista odtwarzania jest znów generowana nawet gdy ścieżka nie ma nazwy.

Options4-thumb.png

* K3B odczytuje teraz informacje o nośniku po jego zmianie. Kursor zmienia się na zajęty gdy są odczytywane informacje o VCD. Zmiany koloru ikony dysku gdy nośnik zostaje wyjęty z napędu. Ikona K3B przy odpalaniu aplikacji jest podatna na efekt skaczącego kursora.
* KGet potrafi teraz zatrzymywać/wznawiać ściąganie plików zarówno pojedynczych jak i wszystkich zaznaczonych (przedtem potrafił zatrzymywać tylko pojedyncze zadania). Dodano kontrolki start/stop transferu dla grup. Ograniczenie co do ilości ściąganych plików dotyczą teraz grup a nie globalnej listy zadań. usuwanie zadań odbywa się teraz również poprzez skrót klawiszowy "Del". Poprawiono efektywność redukując wykorzystanie CPU w niektórych przypadkach z 80% do 5%.
* Kopete korzystający z protokołu Oscar potrafi teraz wysyłać i odbierać wiadomości od ICQ. Dodano wsparcie do wykrywanie statusu Xtraz dla Oscara oraz przeznaczony dla niego system notyfikacji. LibPapillon odpowiedzialna dla połączeń we wtyczce MSN przeszła duże zmiany związane z protokołem HTTP i HTTPS.
* Początek KRunner mającego zastąpić dialog "wykonaj polecenie"
* Początki planów implementacji nowych funkcji (m.in. związanych z znanego z GNOME Mathusalema) do kio_uiserver
* Konversation potrafi zmieniać kolor tła dla tekstu.
* Pierwsze próby z GUI dla instalatora pod Windowsem. Dodano listę aplikacji z Sourceforge.net oraz testową aplikację.
* Oxygene ma nową ikonę projektora.

projector.png

Duże zmiany dla ikon akcji.
* Ktranslator wyszukuje teraz uwzględniając wielkość liter

generalsettings-thumb.png

* Konqueror nie odtwarza teraz animacji na stronach WWW, jeśli okno przeglądarki jest zasłonięte oraz wznawia odtwarzanie animacje po odsłonięciu okna przeglądarki - pozwoli to znaczną redukcję wykorzystania w tym czasie CPU.
* KNewsTicker będzie teraz dystrybuowany bez wtyczki KIO.
* Usunięto wtyczkę RSS z pasku bocznego Konquerora.
* Portowanie KWeather na DBUS.
* Postęp prac nad nowym interfejsem (Sublime) dla KDevelop4 mającego "odchudzić" i uprościć środowisko a także łączyć elementy z innych IDE: perspektyw z Eclipse, okno debuggera z XCode, przestrzeń profili podobną do tej z KCacheGrind. Dodano też zarządzanie dokumentacją.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial 3.0 License